Blog

NaProTechnologia – 3 kroki do poczęcia

« wróć


NaProTechnologia nie sprowadza się do jednej wizyty – jest to wieloetapowy proces, wymagający odpowiedniego przygotowania nie tylko ze strony lekarza, ale również par biorących udział w terapii. Jeśli wciąż nie do końca wiesz, czym jest Naprotechnologia, sugerujemy przed przeczytaniem tego artykułu zajrzeć na podstronę naszej poradni. Znajdziecie tam wytłumaczenie terminów i interesujące fakty, które pomogą zrozumieć poniższy tekst.

 


Instruktor na dobry początek
Zanim para trafi do lekarza specjalizującego się w Naprotechnologii, będzie musiała przejść stosowne szkolenie u instruktora modelu Creightona, bowiem to właśnie obserwacja cyklu miesięcznego kobiety wg wyżej wspomnianego modelu pozwala zdobyć konieczne, wstępne informacje i dane. W Poradni Salomon rolę tę pełni Zuzanna Troczyńska. Aby prawidłowo nauczyć się obserwacji, i tym samym zgromadzić wiarygodne informacje o przebiegu cykli, para odbywa średnio 8 spotkań z instruktorem.

 


Kolejny krok
Zebrane wcześniej informacje, poddane stosownej analizie prowadzonej przez lekarza, pozwalają oznaczyć wszelkie nieprawidłowości w przebiegu cyklu miesięcznego. Dodatkowo zleca się również badania USG i nasienia. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wdrażane są również zabiegi chirurgiczne np. udrażnianie jajowodów i inne badania tj. histeroskopia, czy histerosalpingografia.

 


Ostatnia prosta
Jeśli lekarz wykluczy różnego rodzaju nieodwracalne schorzenia i nieprawidłowości w wynikach badań laboratoryjnych, które mogłyby stać na drodze do poczęcia, rozpoczyna się ostatni etap. Trwa on rok, ponieważ jego istotnym elementem jest obserwacja 12 kolejnych cykli miesięcznych.

 


Cały proces leczenia trwa więc maksymalnie 2 lata, chociaż oczywiście wiele par zachodzi w ciążę wcześniej. Warto podkreślić, że Naprotechnologia to holistyczny model podejścia do zdrowia kobiety (przede wszystkim), ale również mężczyzny. Często usunięcie już jednego z problemów zwiększa szansę na zajście w ciążę.

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane