Blog

Objawy nerwicy

« wróć

Nerwice cechuje wielość i mnogość objawów (bardzo szeroka i rozmaita symptomatyka) do których w szczególności należą fobie i lęki. Przyczyną tego zaburzenia psychicznego są najczęściej połączenia wielu czynników np.: wymagań społecznych (praca, związki międzyludzkie), traumatyczne, ciężkie przeżycie, chroniczny stres, zły stan naszego zdrowia. Źródłem zaburzeń nerwicowych są nieuświadomione konflikty wewnętrzne człowieka (np. dążenia, pragnienia a możliwości) Zaburzenia psychiczne-nerwicowe są powszechne i często występujące.


1) Zaburzenia somatyczne:
Objawy zwiastujące nerwice w związku z gorszym funkcjonowaniem naszego ciała, zależność odczuwania emocji w związku z działaniem narządów wewnętrznych, niezależnie od naszej woli to:
-bóle głowy, żołądka, serca, napięciowe bóle kręgosłupa,
-zawroty głowy,
-uderzenia gorąca,
-zimne dreszcze,
-brak czucia pewnych obszarów ciała,
-zaburzenia wzroku, słuchu,
 -duszności, problemy z oddychaniem.

 


2) Zaburzenia funkcji poznawczych:
-obsesyjne, natrętne myśli,
-natrętne powtarzanie ruchów i działań,
-problemy z pamięcią i koncentracją
-poczucie nierealności świata.

 


3) Symptomy widoczne w naszych emocjach:
-nawracający lęk przed danymi sytuacjami, rzeczami, osobami, fobie których nie potrafimy kontrolować,
-nawracający, nieokreślony niepokój (stan podwyższonego napięcia),
-niemożność wypoczynku,
-częste zmiany samopoczucia,
-problemy z zasypianiem lub najczęściej bezsenność.

 


Nerwice mają charakter zmienny jak również różnorakie nasilenia. Zapamiętajmy, że nerwicę można swobodnie pokonać sumienną psychoterapią. W poradni rodzinnej Salomon w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksową pomocą psychologiczną jak i też prawną, z zakresu psychiatrii, mediacji oraz naprotechnologii. Uczciwość zawodowa i osobista oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez naszych specjalistów to z pewnością niepodważalne atuty. Więcej informacji na temat usług z zakresu psychologii w poradni rodzinnej Salomon znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Chybí: Rakovník) ‎ | Https://www.liderszamba.pl › regionySzamba Betonow | najlepszy w warszawie serwis apple serwis apple naprawa telfonów iphone | najlepsza w warszawie firma sprzatająca profesjonalna firma sprztajaca warszawa super firma sprztajaca