Psycholog / Psychoterapeuta

Wiele osób jest skłonnych odwiedzić lekarza nawet przy małym katarze, tymczasem nasze zdrowie psychiczne niejednokrotnie pozostawiamy przypadkowi. Psycholog, terapia małżeńska, psychoterapeuta – to nie dla mnie, nie jestem wariatem – tłumaczymy sobie, wciąż pozostając w spirali piętrzących się problemów. Tymczasem emocjonalna warstwa człowieka, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach, również wymaga odpowiedniego podejścia. Dla jednych rozmowa z psychologiem, czy seksuologiem może pomóc znaleźć wyjście w trudnych relacjach z otoczeniem, dla innych może stać się punktem inicjującym życiową przemianę. Spektrum problemów jest szerokie i silnie zindywidualizowane, sposobów na pomoc – na szczęście – jest równie wiele.

 

Poradnia Rodzinna Salomon współpracuje z doświadczonymi, certyfikowanymi psychologami, psychoterapeutami i seksuologami. Zespół naszych specjalistów jest w stanie pomóc osobom z różnymi problemami. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kontekstów, jednocześnie zaznaczamy, że przykłady te nie wyczerpują wszystkich pól, zawsze warto podjąć kontakt – służymy pomocą i dobrą radą.

Uzależnienia

Gdy pada słowo „uzależnienie” zwykle tworzymy w głowie obraz alkoholika lub narkomana. Jednak uzależnieniem jest również np. nieopanowana konieczność nabywania (zakupoholizm), której często towarzyszy potrzeba rozładowania negatywnych emocji, lub też pocieszenia się i dowartościowania. Coś, co z zewnątrz może wyglądać jak zwykła rozrzutność, w rzeczywistości może być skrywanym problemem, którego źródło leży głęboko w psychice osoby uzależnionej.


W dobie Internetu i szybkiej wymiany informacji łatwo uzależnić się również od korzystania z zasobów sieci i kontaktu z urządzeniami umożliwiającymi tę aktywność. Wielu rodziców dochodzi do ściany, starając się różnymi sposobami wyciągnąć dziecko z wirtualnej rzeczywistości.


Te i inne uzależnienia można leczyć, szukać powodów, sposobów terapii i wsparcia dla osoby uzależnionej i jej najbliższego otoczenia. Psycholog, czy też psychoterapeuta dysponuje stosowną wiedzą i narzędziami, bez których wyjście z nałogu może okazać się trudne

Rozwój osobisty

Presja ze strony rodziny, otoczenia zawodowego, czy też presja będąca efektem porównywania się do wzorców lansowanych w mediach, niejednokrotnie może być źródłem silnego stresu. Tymczasem każdy z nas jest inny – odkrycie swoich potrzeb, zdefiniowanie celu i praca nad własną osobą, mogą okazać się bodźcami do wewnętrznej przemiany, sposobem na odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Spotkanie z psychologiem lub też psychoterapeutą pomoże zdefiniować źródła kompleksów, problemów i odkryć właściwą dla danej osoby postawę, spójną z charakterem i życiową misją.

Terapie małżeństw

Małżeństwo to niezwykła przygoda, wymagająca nie tylko sięgania do pokładów miłości, ale również ciągłej pracy nad samym sobą. Coraz większy odsetek rozwodów pokazuje wyraźnie, że wiele osób napotykając trudności, niewspółmierne do oczekiwań, decyduje się na rozwiązanie małżeństwa.


Terapia małżeńska to jeden ze sposobów pomocy dedykowanych osobom, które odczuwają deficyty w życiu małżeńskim (brak miłości, problemy z seksualnością, brak możliwości samorealizacji, problemy z komunikacją). Psycholog, psychoterapeuta to osoby bezstronne, które dzięki swojej wiedzy i praktyce są w stanie rozpoznać źródła problemów i wskazać kierunek ich naprawy.

Psychoterapia

Psychoterapia jest metodą leczenia, procesem cyklicznym. Odbywa się poprzez rozmowę, kontakt z terapeutą, podczas której poddajemy refleksji, analizie sytuację życiową, a szczególnie emocje, sposoby myślenia i zachowania pacjenta. Cele psychoterapii prowadzą do zmiany świadomych i nieuświadamianych zachowań danej osoby, sposobów postrzegania siebie, świata i innych ludzi, a także rozwoju jej umiejętności emocjonalnych np. podniesienia poziomu samokontroli, radzenia sobie z lękami i stresem, wzrostu samooceny, poprawy zdolności tworzenia więzi, współpracy i komunikowania się z otoczeniem, czy poprawy motywacji do działania.

System współpracy

W Poradni Rodzinnej Salomon oferujemy sprawdzony i najbardziej korzystny dla naszych klientów system współpracy. Jest on oparty na trzech najważniejszych Państwa zdaniem współczynnikach:
współpraca z terapeutą specjalizującym się w danej problematyce
elastyczne godziny spotkań
konkurencyjna wysokość wynagrodzenia

 

Oferujemy pomoc psychologów, psychoterapeutów i seksuologów mających wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej, społecznej i seksuologicznej – w tym także doświadczenie w opracowywaniu sądowych dokumentów diagnostycznych. Prowadzimy psychoterapię indywidualną i rodzinną. Pracujemy zgodnie z Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty i Kodeksem Etycznym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Dbamy o nasz rozwój osobisty i zawodowy poprzez nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Cechuje nas uczciwość zawodowa i osobista.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Wybierz przedmiot opiniiMożesz też przekazać | https://vrable.ibetonove-zumpy.sk | warszawska agencja fotograficzna agencja fotograficzna zzasieg cała polska | kosze prezentowe