Psychoterapia indywidualna

Skontaktuj się z nami

Psychoterapia indywidualna.
Czym tak naprawdę jest?

Sformułowanie „psychoterapia indywidualna”  może brzmieć nieco tajemniczo. Nie ma w tym jednak niczego niedostępnego czy nieodgadnionego.


Psychoterapia to coraz powszechniej praktykowane w Polsce indywidualne spotkania z wykwalifikowanym specjalistą, którego zadaniem jest udzielenie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Spotkania te mają szczególny wymiar, ponieważ opierają się na rozmowie skierowanej na własne uczucia,  przeżycia, sposób odbioru świata, a także relacje z ważnymi dla pacjenta osobami. Wszystko to dzieje się w trakcie sesji, którą psychoterapeuta prowadzi z pacjentem.

 

Psychoterapeuta podczas sesji umożliwia pacjentowi spojrzeć w głąb siebie, przejść przez trudne życiowe sytuacje, udziela wsparcia w zrozumieniu problemów, których pacjent nie zawsze jest nawet świadomy, i pomaga w ich przezwyciężeniu.

Co ważnego dzieje się podczas psychoterapii?
Dlaczego ludzie korzystają z psychoterapii?

W gabinecie psychoterapeuty możemy otworzyć się w pełni i być sobą. Pacjent może być pewny, że nie spotka się tutaj z negatywną oceną lub uprzedzeniami. Psychoterapeuta dba o to, aby zbudować swoją relację z pacjentem w oparciu o pełną akceptację, zrozumienie, życzliwość i wyjątkowe zaangażowanie w jego sprawy.  Jest to warunkiem uzdrawiającego działania prowadzonej psychoterapii.


Kiedy warto skorzystać z psychoterapii? Często nie uświadamiamy sobie tego, że wiele z naszych obecnych cierpień ma swój początek w zranieniach z dzieciństwa, w trudnych relacjach z rodzicami, czy też w dorosłym życiu, w zadawnionych lub obecnych konfliktach ze współmałżonkiem, szefem, współpracownikami. Cierpisz, jeśli borykasz się z brakiem przyjemności z życia, poczuciem winy, lękiem, złością, agresją, brakiem akceptacji. Jednak jest to cierpienie, które można przerwać, właśnie dzięki udziałowi w psychoterapii.

 

Pamiętaj, w stanach takich jak depresja, odczuwanie bezsensu życia, pojawienie się myśli samobójczych bezwzględnie należy skorzystać z pomocy terapeuty. Psychoterapia jest niezastąpionym narzędziem pomocy dla osób, które doświadczyły traumatycznych zdarzeń, takich jak gwałt, molestowanie, przemoc, śmierć osoby bliskiej.

 

Psychoterapia indywidualna na nowo uczy nas spojrzenia na siebie, na świat i innych ludzi, dzięki czemu możemy szczęśliwiej przeżywać swoje życie. Wszystko, co dzieje się w gabinecie psychoterapeutycznym objęte jest zasadą poufności i odbywa się w tajemnicy.

Ile trwa psychoterapia?

Czas trwania psychoterapii indywidualnej jest zależny od sytuacji, w jakiej znajduje się osoba, która przychodzi po pomoc. Może trwać ona od kilku spotkań – w przypadku terapii krótkoterminowej, do kilkudziesięciu - w przypadku terapii długoterminowej. Zazwyczaj spotkania odbywają się raz w tygodniu, o ustalonej wspólnie z psychoterapeutą godzinie i dniu. Formę i czas trwania terapii zwykle omawia się z psychoterapeutą podczas pierwszych spotkań.

Psychoterapia indywidualna Łódź
Poradnia Rodzinna Salomon

W Poradni Salomon w Łodzi każda osoba może skorzystać z pomocy psychologicznej. Psychoterapeuci w Poradni Salomon od lat pomagają osobom, które tej pomocy chcą i potrzebują. Pracujemy również z osobami uzależnionymi, ale także takimi, które swoje cierpienie przeżywają z w powodu uzależnienia bliskiej osoby.


Pomagamy osobom w kryzysach, w depresji, a także tym które na co dzień przeżywają silne i trudne emocje takie jak: lęk, złość, samotność, pustka, poczucie winy, agresja, smutek, rozpacz. Pomoc mogą znaleźć u nas osoby, które są terminalnie chore lub takie, które mierzą się ze śmiercią lub poważną chorobą kogoś z rodziny. Pomagamy pogodzić się ze stratą i przeżyć żałobę tak, by nie zniszczyła życia osobie żyjącej.


Zajmujemy się także psychoterapią osób, które w swoim życiu doświadczyły bardzo trudnych, traumatycznych wydarzeń i które do dziś doświadczają konsekwencji tego zdarzenia. Każdego dnia w naszej poradni psychologicznej prowadzone są psychoterapie zarówno osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

 

Każdy z pracujących w naszej poradni psychologów i psychoterapeutów posiada szerokie kompetencje i doświadczenie. W celu umówienia pierwszej sesji zapraszamy Cię do kontaktu z naszym sekretariatem telefonicznie lub mailowo. Więcej informacji o specjalizacji naszych terapeutów znajdziesz tutaj.

 

Specjaliści

Lidia Przezak

Lidia Przezak

Psycholog, Certyfikowany Psychoterapeuta

Agnieszka Pawlak

Agnieszka Pawlak

Pedagog, Psychoterapeuta

Jakub Kalinowski

Jakub Kalinowski

Psycholog, Psychoterapeuta

Agnieszka Maczugowska

Agnieszka Maczugowska

Psycholog, Psychoterapeuta

Maria Stacherska

Maria Stacherska

Psycholog, Psychoterapeuta

Aleksandra Domagała

Aleksandra Domagała

Psycholog, Psychoterapeuta

Magdalena Rucińska

Magdalena Rucińska

Psychoterapeuta, Psychoonkolog

Agnieszka Świderek

Agnieszka Świderek

Psycholog, Psychoterapeuta

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

www.poradniasalomon.pl