Seksuolog Łodź

Skontaktuj się z nami

Seksuolog

Mimo tego, iż seks notorycznie sprzedaje produkty i pojawia się masowo w różnych tworach kultury popularnej, to wciąż dla wielu pozostaje tematem tabu. Mówiąc o seksie mamy na myśli całą złożoną sferę ludzkiego życia, pojawiającą się na styku pragnień, uczuć i fizyczności dwójki osób. Czerpanie przyjemności z seksu często zostaje zaburzone, a źródło tych problemów leży zarówno po stronie ciała jak i ducha. I tutaj wkracza seksuologia kliniczna.


Seksuologia kliniczna – dziedzina wiedzy dotycząca m.in. leczenia dysfunkcji seksualnych, takich jak: zaburzenia erekcji, zaburzenia wytrysku, awersja seksualna, problemy z orgazmem, bolesność przy stosunku, niemożność podjęcia współżycia, obniżenie lub brak potrzeb seksualnych, itp. 

Granica wstydu

O seksie łatwo się żartuje ze znajomymi, jednak gdy przychodzi zmierzyć się z problemem w tej sferze, wiele osób zatrzymuje się na granicy ich własnego wstydu. Tymczasem seksuolog to osoba gwarantująca pełną dyskrecję. Trudne słowa, sytuacje, zdarzenia, dolegliwości – u seksuologa nie ma tematów tabu, a poziom otwartości wyznacza sam pacjent.

Problemy obu płci

Współcześni mężczyźni, w większości wypadków, wychowują się w kulcie macho. Presja ze strony środowisk rówieśniczych, wzorce kształtowane w mediach – wszystkie te elementy mogą stanowić podatny grunt dla popularnych męskich przypadłości – zaburzeń erekcji i wytrysku. Z kolei kobiety szukając przyjemności w seksie zmagają się z brakiem czułości i wytrwałości ze strony swoich partnerów. Różne bodźce i doświadczenia mogą stać się źródłem bolesności, obniżonego libido, a nawet seksualnej awersji.

Seks w podejściu holistycznym

W seksie bardzo wyraźnie widać związek między ciałem i umysłem ludzkim, między fizycznością i uczuciowością. W Poradni Salomon pracuje szereg specjalistów, zajmujących się kwestiami, które z życiem seksualnym mogą mieć związek – porady małżeńskie, naprotechnologia, psychoterapia i psychologia – wszystkie te specjalności pomagają przezwyciężać problemy, dając podwaliny pod szczęśliwe i udane życie erotyczne.

 

W poradni Rodzinnej Salomon w Łodzi  dr n.hum Elżbieta Wróblewska, psycholog, specjalista seksuologii prowadzi poradnictwo z zakresu seksuologii klinicznej.

Specjaliści

Katarzyna Staniszewska

Katarzyna Staniszewska

Psycholog, Psychoterapeuta

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane