Usługi

Katowice

Adwokat Kościelny Katowice

Zapraszamy na konsultację do naszego biura w Katowicach. Chcielibyśmy uświadomić Państwu, że wizyta u doświadczonego adwokata kościelnego jeszcze przed rozpoczęciem procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, jest bardzo przydatna. Pomaga zaoszczędzić Państwa czas oraz obniżyć ponoszone koszty.

Adwokaci kościelni z Poradni Salomon wyjaśniają jak przebiega proces małżeński oraz doradzają w zakresie kolejnych kroków w postępowaniu. Ponadto nasi specjaliści starają się wypełnić wszystkie możliwe formalności bez nadmiernego angażowania Państwa w te kwestie.

Konsultacja z adwokatem kościelnym dotycząca stwierdzenia nieważności sakramentu małżeństwa pozwoli Państwu ocenić, czy istnieją podstawy, aby rozpoczynać proces. Jeżeli adwokat kościelny wyda opinię na temat braku podstaw do stwierdzenia nieważności małżeństwa, mogą Państwo uniknąć zbędnych kosztów oraz blisko 2-letniego procesowania się. Natomiast w momencie, kiedy okaże się, że istnieją przesłanki, aby w danym przypadku mówić o nieważności małżeństwa, należy to udowodnić przed sądem. Jest to jednoznaczne z przedstawieniem dowodów, które potwierdzą ten fakt i pozwolą sędziom osiągnąć pewność co do nieważności małżeństwa, w sprawie którego toczy się proces kościelny.

Należy jednak pamiętać, że domniemanie prawne wyrażone w kan. 1060 KPK (Kodeks Prawa Kanonicznego) nakazuje, aby w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości opowiadać się za ważnością małżeństwa. Tym bardziej spotkanie z wykwalifikowanym adwokatem kościelnym pozwoli dokonać dokładnej i wyczerpującej analizy przebiegu relacji partnerskiej w małżeństwie. Adwokat kościelny odpowiednio oceni szanse na powodzenie w procesie i pomoże przeprowadzić proces.

W związku z tym, że do naszej Poradni Salomon trafiają zapytania o proces małżeński z obszaru całej Polski, postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność również na obszar Katowic oraz okolic tego miasta.

Adwokaci kościelni zapraszają do biura w Katowicach!

Rozwód kościelny Katowice

Klienci zgłaszający się do naszych biur adwokata kościelnego w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach bardzo często pytają o „rozwód kościelny”. Jest to jednak poważne naruszenie terminologii. Czujemy się zobowiązani wyjaśnić tę kwestię, ponieważ osoby zainteresowane usługami takimi jak: adwokat kościelny czy proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa niepoprawnie tytułują postępowanie, w którym uczestniczą.

Ustawodawca kościelny nie dopuszcza możliwości rozwiązania małżeństwa poprzez rozwód (w przeciwieństwie do ustawodawcy państwowego). Nauka płynąca z Pisma Świętego oraz doktryna wypracowana na przestrzeni wieków głoszą, że małżeństwo sakramentalne raz ważnie zawarte nie może być rozwiązane aż do śmierci jednego z małżonków. Właśnie w związku z tym, zarówno adwokaci kościelni jak i inne osoby związane z prawem kanonicznym uznają za niewłaściwe określenie „rozwód kościelny”.

Podsumowując, prawidłowym pojęciem pozostaje wyłącznie stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego.

Jeżeli podejrzewają Państwo, że małżeństwo zostało nieważnie zawarte, zapraszamy do kontaktu. Adwokaci kościelni przyjmują między innymi w biurach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Unieważnienie małżeństwa kościelnego Katowice

Ponownie przypominamy – w świetle prawa mamy do czynienia wyłącznie ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa kościelnego. Termin „unieważnienie małżeństwa” jest błędny (podobnie jak „rozwód kościelny”) – jednak potocznie bardzo często używany. 

Skorzystaj z pomocy kancelarii prawa kanonicznego w Katowicach

Jeżeli są Państwo zainteresowani kościelnym stwierdzeniem nieważności małżeństwa, zapraszamy do skorzystania z doradztwa doświadczonych adwokatów kościelnych w renomowanej kancelarii prawa kanonicznego, takiej jak Poradnia Rodzinna Salomon w Katowicach.


Zapraszamy na konsultacje po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty. Na życzenie Klienta, świadczymy również uwagi z dojazdem.

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

www.poradniasalomon.pl