Usługi

Grupa dla DDA/DDD

Terapia grupowa DDA w Poradni Rodzinnej Salomon w Łodzi

terapia grupowa dla DDA - Łódź - Poradnia Salomon

Jeżeli chcesz porozmawiać - skontaktuj się z nami! Czekamy na Ciebie.

mail: a.pawlak@poradniasalomon.pl 
tel. +48 531 085 800

 

Terapia grupowa dla Dorosłych Dzieci Alkoholików w Poradni Rodzinnej Salomon polega na cotygodniowych spotkaniach w zamkniętej grupie ludzi, którzy mieli podobne doświadczenia do Twoich i dziś borykają się z bardzo problemami takimi jak Ty. Dzięki poufności, która obowiązuje i zaufaniu, które buduje grupa, dowiesz się i będziesz mógł zrozumieć, co tak naprawdę działo się w Twoim rodzinnym domu i jak to wpływa na Twoje obecne, dorosłe już życie. Psychoterapeuta uświadomi Ci, jak zatrzymać ten proces, by dalej nie niszczył Twoich relacji z bliskimi i nie przeszkadzał Ci w codziennym funkcjonowaniu.

Dzięki relacjom z uczestnikami grupy doświadczysz bliskości. Poznasz lepiej siebie samego, ponieważ zrozumiesz, co Cię oddziela od innych, a co do nich zbliża. Uświadomisz sobie, „jak działasz” oraz co sprawia Ci prawdziwą przyjemność, a co przeszkadza. Dostrzeżesz rzeczy, które dotąd były Ci obojętne.

terapia grupowa DDA - Łódź - Poradnia Salomon

Podczas grupowej terapii DDA uwolnisz się spod władzy bolesnej przeszłości i otrzymasz niezbędną na tej drodze akceptację i wsparcie. Istnieje również szansa, że nawiążesz ważne dla Ciebie życiowe relacje.

W Poradni Rodzinnej Salomon w Łodzi grupa terapeutyczna dla Dorosłych Dzieci Alkoholików prowadzona jest przez psychoterapeutę posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami zranionymi przez nałóg rodziców.

Grupę terapeutyczną dla Dorosłych Dzieci Alkoholików będzie prowadził terapeuta uzależnień, psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami poranionymi przez nałóg rodziców.

Otwarcie grupy już wkrótce!

  • Dlaczego warto skorzystać z terapii grupowej?
  • Grupa terapeutyczna dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Z terapii grupowej warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że potencjał grupy i możliwość zmiany są zawsze większe w zespole niż w pracy indywidualnej. Emocje, które pojawiają się pomiędzy poszczególnymi członkami grupy, prawidłowa ich wymiana a także dzielenie trudnych doświadczeń i wparcie, są czynnikami leczącymi. Proces terapeutyczny posuwa się szybciej dla uczestników grupy.


W terapii grupowej DDA jest większa szansa na pracę nad lękami związanymi z relacjami międzyludzkimi, ponieważ pomiędzy członkami grupy tworzą się rozmaite więzi. Dzięki temu uczestnicy terapii uczą się, jak radzić sobie z emocjami związanymi z kontaktem z drugim człowiekiem.

 

Terapia grupowa jest też reguły tańsza od indywidualnej. Zasadniczo koszt zależy od liczy zgłoszonych osób, jednak średnio w Poradni Rodzinnej Salomon jedna sesja terapeutyczna w grupie trwająca około 2 godzin kosztuje około 70 zł, a indywidualna 100 zł.

 

Jeśli chciałbyś skorzystać z terapii grupowej dla Dorosłych Dzieci Alkoholików lub dopytać o szczegóły zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu mailowego: a.pawlak@poradniasalomon.pl

 

Otwarcie grupy już wkrótce!

Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) to osoby, które wychowywały się w rodzinach zdominowanych przez uzależnienie od alkoholu jednego lub obojga rodziców/opiekunów. Dzieci dorastające w takich warunkach często odczuwały zagrożenie, doznawały poczucia winy i wstydu lub wręcz walczyły o przeżycie. Taką przeszłość trudno „zrzucić” ze swoich barków… Dlatego nawet pomimo upływu kilkunastu lat od tych traumatycznych zdarzeń, wiele osób nie potrafi normalnie żyć i tworzyć „zdrowych” relacji międzyludzkich.

Pomimo że Dzieci Alkoholików dziś nie są już osobami zależnymi materialnie czy mieszkaniowo od rodziców, wciąż pamiętają przykre uczucia (dojmujące poczucie bezwartościowości, niższości oraz emocjonalnego uwikłania w bolesną relację z opiekunami). Czują się odpowiedzialne za uczucia innych osób, biorąc na siebie zbyt dużo obowiązków lub też zupełnie unikając odpowiedzialności w życiu.

W takich przypadkach z pomocą przychodzi psycholog, który wspiera i uświadamia, że będąc Dorosłych Dzieckiem Alkoholika, można stworzyć prawdziwą rodzinę i być szczęśliwym.


Jeśli więc dorastałeś w rodzinie alkoholowej, warto podjąć terapię DDA, aby w dorosłym życiu już nie cierpieć i nie ponosić konsekwencji błędów popełnionych przez rodziców. Terapia może być grupowa lub indywidualna, podczas której w pojedynczym kontakcie z psychoterapeutą przepracowujesz swoje trudności. Poradnia Rodzinna Salomon zaprasza do kontaktu!

Specjaliści

Piotr Niedzielski

Piotr Niedzielski

Specjalista terapii uzależnień, pedagog

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sprawdzone informacje o airmax internet opinie w certfikowanym katalogu | bezawaryjny światłowód kluczbork od sprawdzonego dostawcy | zwierzatko.eu