Usługi

Grupa dla DDA/DDD

Grupa terapeutyczna dla Dorosłych Dzieci Alkoholików

Dorosłe Dzieci Alkoholików to osoby z trudną przeszłością życia w rodzinie, w której relacje zdominowało uzależnienie alkoholowe jednego bądź obojga rodziców. Dzieci dorastające w takiej rodzinie wielokrotnie czuły zagrożenie, musiały walczyć o przeżycie, doznawały wstydu i poczucia winy. Pomimo że dziś nie są już osobami zależnymi materialnie czy mieszkaniowo od rodziców, wciąż nieobce są im przykre uczucia a przede wszystkim dojmujące poczucie bezwartościowości, niższości oraz emocjonalnego uwikłania w bolesną relację z rodzicami. Czują się odpowiedzialne za uczucia innych osób, biorąc na siebie zbyt dużo obowiązków lub też zupełnie unikając odpowiedzialności w życiu.

 

Jeśli wyrastałeś w rodzinie alkoholowej, warto podjąć terapię, aby w dorosłym życiu już nie cierpieć, nie ponosić konsekwencji błędów popełnionych przez Twoich rodziców. Terapia może być indywidualna, gdzie w pojedynczym kontakcie z psychoterapeutą przepracowujesz swoje trudności lub grupowa.

 

 

Terapia grupowa DDA w Poradni Rodzinnej Salomon w Łodzi

Terapia grupowa dla Dorosłych Dzieci Alkoholików w Poradni Rodzinnej Salomon polega na cotygodniowych spotkaniach w zamkniętej grupie ludzi, którzy mieli podobne doświadczenia do Twoich i dziś borykają się z bardzo podobnymi problemami. Dzięki poufności, która obowiązuje grupę i zaufaniu, które grupa buduje, dowiesz się i będziesz mógł zrozumieć, co tak naprawdę działo się w Twoim rodzinnym domu i jak to wpływa na Twoje obecne, dorosłe już życie oraz jak to zatrzymać, by nie niszczyło Cię teraz.

 

Dzięki relacjom z uczestnikami grupy, doświadczysz bliskości, a także zaobserwujesz, co oddziela Cię od innych a co przybliża, jak działasz, co Ci służy. Poznasz samego siebie. 

Niewątpliwie w tej niełatwej drodze uwalniania się spod władzy bolesnej przeszłości, otrzymasz bardzo potrzebną do tego akceptację i wsparcie od innych. Może nawiążesz ważne dla Ciebie życiowe relacje.

Grupa terapeutyczna prowadzona jest przez psychoterapeutę. Grupę terapeutyczną dla Dorosłych Dzieci Alkoholików będzie prowadził terapeuta uzależnień, psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami poranionymi przez nałóg rodziców.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z terapii grupowej?

Przede wszystkim dlatego, że potencjał grupy i możliwość zmiany jest zawsze większy w grupie niż w pracy pojedynczej. Emocje, które pojawiają się pomiędzy poszczególnymi członkami grupy, prawidłowa ich wymiana a także dzielenie trudnych doświadczeń i wparcie, są czynnikami leczącymi. Proces terapeutyczny posuwa się szybciej dla uczestników grupy. 

W terapii grupowej jest większa szansa na pracę nad lękami w relacjach i radzeniem sobie z nimi, ponieważ relacje nawiązuje się nie tylko z terapeutą, ale także z innymi członkami grupy.

 

Terapia grupowa jest też reguły tańsza. Zasadniczo koszt zależy od liczy zgłoszonych osób, jednak średnio w Poradni Rodzinnej Salomon 1 sesja terapeutyczna w grupie trwająca około 2 godzin kosztuje około 60 zł, a indywidualna 100 zł.

 

Jeśli chciałbyś skorzystać z terapii grupowej dla Dorosłych Dzieci Alkoholików lub dopytać o szczegóły zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu mailowego: a.pawlak@poradniasalomon.pl 

Otwarcie grupy planujemy na wrzesień 2018 r., gdyby jednak zebrała się wystarczająca liczba chętnych osób, możliwe byłoby rozpoczęcie grupy wcześniej. 

 

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane