Adwokat kościelny Łódź

Skontaktuj się z nami

Adwokat Kościelny Łódź

Zakres kompetencji adwokata kościelnego znacząco różni się od kompetencji adwokata w sprawach cywilnych lub karnych. Sprawy dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa są prowadzone zgodnie z procedura kanoniczną nie przed sądami powszechnymi, lecz przed sądem biskupim lub metropolitalnym.

Głównym celem kościelnych procesów małżeńskich nie jest unieważnienie małżeństwa (w Kościele Katolickim nie istnieją rozwody kościelne, mimo że często spotyka się takie określenie), lecz rozstrzygnięcie, czy małżeństwo zostało ważnie zawarte.

Adwokat kościelny, aby móc reprezentować swojego klienta przed Sądem Kościelnym, musi posiadać odpowiednie uprawnienia nadane mu przez Władze Kościelne (nominacje biskupie). Adwokat kościelny z odpowiednią wiedzą dotycząca prawa kanonicznego i dużym doświadczeniem w prowadzeniu podobnych procesów kościelnych, jest w stanie znacząco usprawnić przebieg sprawy sądowej. Należy przy tym pamiętać, że choć udział adwokata kościelnego zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia sprawy, nie jest nigdy jej gwarantem.

Kancelaria prawa kanonicznego w Łodzi

Adwokaci kościelni świadczący pomoc prawną w naszej kancelarii kanonicznej w Łodzi znajdują się na liście adwokatów zatwierdzonych przez biskupa. Posiadają więc stosowne uprawnienia do reprezentowania stron przed sądami kościelnymi w całej Polsce oraz za granicą.

Siedziba Poradni Salomon znajduje się w centrum Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 125. Udzielamy kompleksowej pomocy z zakresu prawa kanonicznego zarówno w naszym biurze, jak i dojeżdżając bezpośrednio do klienta.

 

W sprawie umówienia spotkania z naszymi adwokatami kościelnymi prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem Poradni Salomon.

Rozwód kościelny i unieważnienie małżeństwa w Łodzi

Z perspektywy prawa kanonicznego mówienie o rozwodzie kościelnym lub unieważnieniu ślubu kościelnego jest błędne. Rozwód kościelny oznaczałby, że małżeństwo istniało, ale zostało po jakimś czasie zerwane. Natomiast w Kościele Katolickim ważnie zawarty sakrament małżeństwa jest nierozerwalny. Jedynym zgodnym z porządkiem prawnym terminem jest więc stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Zadaniem zatrudnionego przez Państwa adwokata kościelnego będzie udowodnienie, że mimo zewnętrznego wyrażenia zgody małżeńskiej i odbycia się właściwych obrzędów, sakrament małżeństwa nie zaistniał. W procesie kościelnym adwokat przedstawi materiał dowodowy mający na celu dowieść, że małżeństwo nie zostało ważnie zawarte.

Więcej informacji dot. stwierdzenia nieważności małżeństwa

Dodatkowe informacje znajdziesz również na naszym blogu oraz kanale YouTubie, gdzie nasi adwokaci kościelni, Michał Pełka i Klaudia Król, odpowiadają na najczęstsze pytania Klientów planujących rozpoczęcie procesu kościelnego.

Poniżej przestawiamy jedno z naszych nagrań, na którym adwokat kościelny Michał Pełka przedstawia najważniejsze informacje dotyczące procesu stwierdzenia nieważności małżeństwa.

Specjaliści

Michał Pełka

Michał Pełka

Adwokat kościelny

Klaudia Król

Klaudia Król

Adwokat kościelny

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Betónové žumpy Hlohovec | Biuro Tłumaczeń oferuje tanie tłumaczenia angielski - darmowa wycena. | okulista busko - zdrój | bezawaryjny światłowód głogów od sprawdzonego dostawcy | najszybszy światłowód żagań z błyskawicznym podłączeniem