Adwokat kościelny Warszawa

Skontaktuj się z nami

Adwokat Kościelny Warszawa

Kancelarie prawa kanonicznego, szczególnie w Warszawie, wysoko cenią swoje usługi i właśnie tak są kojarzone przez potencjalnych klientów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wizyta u doświadczonego adwokata kościelnego jeszcze przed rozpoczęciem procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale – paradoksalnie – również pieniędzy.

 

Dzięki konsultacji z adwokatem kościelnym osoba, która chce stwierdzić nieważność swojego sakramentu małżeństwa, przede wszystkim dowie się, czy istnieją podstawy by taką decyzję, wydaną przez kompetentną władzę kościelną, otrzymać. W przypadku braku podstaw do stwierdzenia nieważności małżeństwa, osoba zainteresowana może uniknąć kosztów procesowych oraz zaoszczędzić czas blisko 2-letniego procesowania się.

 

Jeżeli natomiast okaże się, że istnieją przesłanki by w danym przypadku mówić o nieważności małżeństwa, należy to udowodnić przed sądem, czyli przedstawić dowody, które ten stan potwierdzą i pozwolą sędziom osiągnąć pewność co do nieważności rozpatrywanego małżeństwa.

 

Domniemanie prawne wyrażone w kan. 1060 KPK (Kodeks Prawa Kanonicznego) w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości nakazuje opowiadać się za ważnością małżeństwa. Spotkanie z kompetentnym adwokatem kościelnym ma na celu dokładną i wyczerpującą analizę przebiegu relacji małżonków od chwili poznania aż do samego rozpadu związku. Adwokat kościelny będzie potrafił wykazać podstawy prawne ewentualnej nieważności ślubu i ocenić szanse na powodzenie w procesie.

Rozwód kościelny Warszawa

Sformułowanie 'Rozwód kościelny' jest poważnym naruszeniem. Do konieczności wyjaśnienia jego nieprawidłowości skłania fakt, że osoby, którym świadczymy pomoc w zakresie: adwokat kościelny, proces o nieważność ślubu kościelnego, błędnie tytułują postępowanie, którego są uczestnikami.

 

Ustawodawca kościelny, w oparciu o naukę płynącą z Pisma Świętego i wypracowaną na przestrzeni wieków doktrynę, nie dopuszcza możliwości rozwiązania małżeństwa poprzez rozwód, tak jak dopuszcza to ustawodawca państwowy. Małżeństwo sakramentalne posiada przymiot nierozerwalności, co oznacza, że raz ważnie zawarte, nie może być rozwiązane aż do śmierci jednego z małżonków. Dlatego niewłaściwym jest określenie rozwód kościelny, które sugeruje, że małżeństwo ważnie zawarte, następnie zostało rozwiązane za zgodą obojga lub jednego z małżonków, jak ma to miejsce w prawie cywilnym. Prawidłowym pojęciem pozostaje wyłącznie stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego.

Unieważnienie małżeństwa kościelnego Warszawa

Podobnie jak w przypadku terminu rozwód kościelny, unieważnienie małżeństwa również jest błędnym, choć potocznie używanym sformułowaniem.  Zaznaczamy, że w świetle prawa kanonicznego mamy do czynienia wyłącznie ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa kościelnego.

Skorzystaj z pomocy kancelarii prawa kanonicznego w Warszawie

W sprawach związanych z prawem kanonicznym, typu kościelne stwierdzenie nieważności małżeństwa, warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów kościelnych w renomowanej kancelarii prawa kanonicznego, takiej jak Poradnia Rodzinna Salomon w Warszawie. Osoby chcące skorzystać z porady prawnej zapraszamy do naszego biura, mieszczącego się w Warszawie na ulicy Elektoralnej 13 w lokalu nr 121, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie. Mając na uwadze komfort naszych Klientów, świadczymy również dojazd bezpośrednio do Klienta.

Specjaliści

Michał Pełka

Michał Pełka

Adwokat kościelny

Klaudia Król

Klaudia Król

Adwokat kościelny

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

laserowy paintball