Adwokat kościelny Wrocław

Skontaktuj się z nami

Adwokat Kościelny Wrocław

Adwokat kościelny Wrocław

Nie bez powodu osoby biorące udział w kościelnych procesach małżeńskich bardzo często korzystają z pomocy adwokata kościelnego. Doświadczony adwokat kościelny jeszcze przed rozpoczęciem procesu przeprowadza ze swoim klientem szczegółowe konsultacje, na których podstawie przygotowuje skargę powodową lub odpowiedź na otrzymaną przez klienta skargę powodową. Warto przy tym zaznaczyć, że właściwie przygotowana skarga powodowa pozwala na uniknięcia jej odrzucenia przez Trybunał Kościelny.

 

Na tym jednak nie kończy się udział adwokata kościelnego w sprawie stwierdzenia nieważności  małżeństwa. Prawdopodobieństwo powodzenia procesu może znacząco wzrosnąć, jeśli prawnik kanoniczny zostanie zaangażowany w sprawę sądową w pełni, biorąc w niej udział od początku do samego końca.

 

W toku procesu adwokat kościelny udziela pomocy w doborze materiału dowodowego, sporządza właściwie skonstruowane pisma procesowe. W późniejszych etapach zajmuje się przygotowaniem głosu obrończego, przygotowaniem apelacji do II instancji (w przypadku takiej potrzeby) czy też wystosowaniem prośby o wyznaczenie III instancji (w razie takiej potrzeby). Adwokat kościelny wykonuje jeszcze szereg innych prac, a ich zakres jest ściśle związany z przebiegiem konkretnej sprawy kościelnej. Wiedza dotycząca prawa kanonicznego i doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw przez adwokata kościelnego stanowią nieodzowną pomoc w nierzadko skomplikowanych i czasochłonnych procesach kościelnych.

Kancelaria prawa kanonicznego we Wrocławiu

Kancelaria Prawa Kanonicznego działająca w Poradni Salomon we Wrocławiu posiada swoje biuro na ulicy Leszczyńskiego 4 w lokalu 29. Pomocy prawnej z zakresu prawa kanonicznego nasi adwokaci kościelni udzielają zarówno w biurze stacjonarnym, jak i dojeżdżając bezpośrednio do klienta. Ze względu na zwiększające się z roku na rok zainteresowanie naszymi usługami, w celu umówienia spotkania w kancelarii kanonicznej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie dostępnego terminu konsultacji prawniczej.

Prosimy pamiętać o tym, że nasi adwokaci kościelni posiadają niezbędne uprawnienia nadane przez Władze Kościelne umożliwiające prowadzenie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa i reprezentowanie stron powodowych lub pozwanych przed Sądami kościelnymi w całym kraju oraz, co się nierzadko zdarza, również za granicą. Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że nie każdy adwokat oferujący pomoc prawną w zakresie stwierdzenia nieważności małżeństwa posiada takie uprawnienia - często działalność reklamujących się kancelarii skupia się wyłącznie na przygotowaniu dokumentów, a nie czynnym udziale w procesie.

Rozwód kościelny i unieważnienie ślubu kościelnego

Z doświadczenia naszych adwokatów kościelnych wynika, że osoby szukające pomocy przy stwierdzeniu nieważności małżeństwa, w pierwszej kolejności, intuicyjnie, poszukują usługi związanej z hasłami typu rozwód kościelny we Wrocławiu, unieważnienie małżeństwa kościelnego we Wrocławiu, kościelne unieważnienie małżeństwa we Wrocławiu, unieważnienie ślubu kościelnego we Wrocławiu. Wystarczy krótka rozmowa z naszym adwokatem kościelnym, aby wyjaśnić naszemu Klientowi, że mimo powszechności użycia tych fraz, pojęcie rozwodu kościelnego i unieważnienia małżeństwa w świetle prawa kanonicznego nie istnieje. Jedynym akceptowalnym terminem w Kościele Katolickim pozostaje stwierdzenie nieważności małżeństwa, ponieważ małżeństwo sakramentalne ważnie zawarte, jest związkiem nierozerwalnym. Szerzej o niepoprawności pojęcia rozwodu kościelnego i unieważnienia małżeństwa mogą Państwo dowiedzieć się na naszym kanale na YouTubie.


W celu otrzymania dodatkowych informacji zachęcamy do skorzystania z naszych materiałów umieszczonych na blogu Poradni Salomon. Zapraszamy również do skorzystania z wiedzy i doświadczenia naszych adwokatów kościelnych i umówienia spotkania w Poradni Salomon we Wrocławiu.

Specjaliści

Michał Pełka

Michał Pełka

Adwokat kościelny

Klaudia Król

Klaudia Król

Adwokat kościelny

Skontaktuj się z nami!

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

www.poradniasalomon.pl